Events‎ > ‎Handicap Races‎ > ‎10km handicap‎ > ‎

2013 March 10km handicap results

RESULTS - for 10k Handicap
   
MARCH 2013   -   Run #7 of 2012/2013
   
Western Districts Joggers and Harriers Handicap Series
No.   Name Points Clock Eligible for Award? Handicap Watch
    (Surname, Firstname)   Time No - exceed 2min, requalify     Time
                 
1   KARAGEORGIS, Dianne 200 44:57 > 2 mins - 06:30 51:27
2   JOANNIDES, Desie 199 47:13 > 2 mins - 04:00 51:13
3   SILLIS,  Morgan 198 47:14 > 2 mins & Qualifier #2 + 04:00 43:14
4   ALMOND,  Matthew 197 47:19 > 2 mins - 00:30 47:49
5   JENSEN,  Darcy 100 47:44 Re-Qualifying #1 + 10:00 37:44
6   WOOD,  Ben 196 48:26 Trophy Winner + 08:45 39:41
7   CROUCHE,  Gilbert 100 48:37 Re-Qualifying + 00:00 48:37
8   ESPOSITO,  Max 195 48:49 Qualifier #2 + 10:00 38:49
9   O'MARA,  Michael 194 48:52 2nd - 04:15 53:07
10   JAFFE, David 193 48:59 3rd + 00:00 48:59
11   JONATHAN,  Brett 192 49:04 + 04:00 45:04
12   WALLACE,  Hamish 100 49:11 Qualifier #1 + 13:00 36:11
13   COX, Cathy 191 49:17   + 03:00 46:17
14   McKENZIE,  Lachlan 190 49:22   + 10:15 39:07
15   WEBB, Paul 189 49:25   + 11:15 38:10
16   BHAYAT,  Ayoob 188 49:27   - 03:00 52:27
17   PENNY,  Cheryl 187 49:44   - 05:45 55:29
18   DRISCOLL, Denise 186 49:48 Fastest Female + 04:00 45:48
19   TIMSON, Matthew 185 49:50 Fastest Male + 16:30 33:20
20   MacDONALD,  Kyle 184 49:51   + 15:45 34:06
21   SAFI, Karl 183 49:52   + 14:15 35:37
22   RICHES,  David 182 50:04   + 12:30 37:34
23   PAPPAS, Steve 181 50:06   + 13:00 37:06
24   SALTMARSH, Neil 180 50:11   + 05:45 44:26
25   KILHAM, Mick 179 50:18   - 02:00 52:18
26   CHILD, John 178 50:24   + 06:00 44:24
27   SWINFIELD, Ben 177 50:26   + 07:30 42:56
28   DALTON,  Shirley 176 50:32   - 07:30 58:02
29   ELMS, Elwyn 175 50:33   + 00:00 50:33
30   DRISCOLL, Bruce 174 51:01   + 09:00 42:01
31   ALMOND, Ruth 173 51:04   - 07:30 58:34
32   DI MICHIEL, Peter 172 51:13   - 01:00 52:13
33   HARRIS, Chris 171 51:15   + 01:15 50:00
34   DALTON,  Gary 100 51:23 Re-Qualifying + 12:00 39:23
35   JONES, Ian 170 51:35   - 08:30 60:05
36   KUMAR, Vanessa 169 51:41   + 01:30 50:11
37   ACABA, Zenita 168 51:47   - 17:00 68:47
38   HAMILL, Andrew 167 51:51   - 03:45 55:36
39   WILLIAMS,  Raewyn 166 52:16   - 03:00 55:16
40   REID, Greg 165 52:29   - 04:00 56:29
41   CRAINE, Geoff 164 52:45   - 13:00 65:45
42   TAYLOR,  Cheryl 163 52:54   - 06:30 59:24
43   DURRANT, Michael 162 53:27   + 06:15 47:12
44   CUPITT, Bart 161 54:19   + 07:15 47:04
45   FARRELL, Tony 100 54:36 Re-Qualifying - 03:00 57:36
46   MOYNHAM, Chris 160 54:46   - 30:00 84:46
47   RANNARD, Bill 159 54:49   + 02:30 52:19
48   FOLEY, Paul 158 54:52   - 00:15 55:07
49   TANG,  Samantha 157 56:00   - 05:00 61:00
50   SIMPSON, Carl 156 56:40   + 01:45 54:55
51   INGRAM, Mark 155 56:58   + 00:00 56:58
52   BELL,  Philip 154 58:54   - 10:00 68:54
53   BILIC, Stephanie 153 67:59   + 08:45 59:14
54   MOLESWORTH, Lilian 152 67:59   + 10:00 57:59
55   MORONEY, Grant 151 83:37   + 26:40 56:57
                 
   
  Fastest Male: Matt Timson 33:20
   
  Fastest Female: Denise Driscoll 45:48
                 
Ċ
Patrick V,
Mar 23, 2013, 3:18 AM
Ċ
Patrick V,
Mar 23, 2013, 3:19 AM
Ċ
Patrick V,
Mar 23, 2013, 3:19 AM
Ċ
Patrick V,
Mar 23, 2013, 3:19 AM
Ċ
Patrick V,
Mar 23, 2013, 3:19 AM
Ċ
Patrick V,
Mar 23, 2013, 3:20 AM