Events‎ > ‎Handicap Races‎ > ‎10km handicap‎ > ‎

2012 September 10km handicap results

RESULTS - for 10k Handicap
   
SEPTEMBER 2012   -   Run #1 of 2012/2013
                 
Western Districts Joggers and Harriers Handicap Series
No.   Name Points Clock Eligible for Award? Handicap Watch
    (Surname, Firstname)   Time No - exceed 2min, requalify     Time
               
1   WHITMORE, Alan 200 48:36 Trophy Winner + 05:15 43:21
2   ACABA, Zenita 199 48:46 2nd - 17:30 66:16
3   LAHOUD, George 100 48:47 Re-Qualifing + 05:15 43:32
4   WILSON, Nathan 198 49:04 3rd + 04:15 44:49
5   SWINFIELD, Ben 197 49:07   + 07:15 41:52
6   FOREST-JONES, Ian 196 49:10   - 01:00 50:10
7   DALTON,  Gary 100 49:13 Re-Qualifing + 11:30 37:43
8   DILUCCHIO, Lorri 195 49:35   + 14:00 35:35
9   SAFI, Karl 194 49:36 Fastest Male + 14:15 35:21
10   CHILD, John 193 49:42   + 07:15 42:27
11   COX, Cathy 192 49:51   + 03:15 46:36
12   WEBB, Paul 191 49:54   + 12:30 37:24
13   PAPPAS, Steve 190 49:56   + 12:15 37:41
14   BARNES,  David 100 49:59 Qualifier #1 + 00:00 49:59
15   DALTON,  Shirley 189 50:02 Qualifier #2 - 07:00 57:02
16   FOLEY, Paul 188 50:11   + 00:15 49:56
17   MORONEY, Grant 187 50:15   - 00:15 50:30
18   LAWRENCE, Cathy 186 50:16   + 00:00 50:16
19   BROUWER,  Peter 185 50:25   + 06:45 43:40
20   CARRALL,  Adam 184 50:49   + 06:00 44:49
21   MOLESWORTH, Lilian 183 50:52 Fastest Female + 09:45 41:07
22   HARRIS, Chris 182 50:53   + 02:15 48:38
23   WILLIAMS,  Raewyn 181 50:57 Qualifier #3 - 02:00 52:57
24   BELL,  Philip 180 51:12   - 07:30 58:42
25   JONATHAN,  Brett 100 51:21 Qualifier #1 + 03:15 48:06
26   ELLISON, Robert 179 51:24   - 01:30 52:54
27   TANG,  Samantha 178 51:26   - 04:00 55:26
28   WEBSTER,  Paul 177 51:28 Qualifier #3 - 12:00 63:28
29   JONES, Ian 176 51:58   - 06:00 57:58
30   JAFFE, David 175 52:19   + 00:45 51:34
31   ILLINGWORTH, Daniel 100 52:43 Re-Qualifing + 07:45 44:58
32   CAVANAGH,  Lyndell 174 53:09 Qualifier #2 - 02:00 55:09
33   HAYTER, Terrie 173 53:32   + 05:15 48:17
34   PAANANEN,  Martti 172 53:43   - 06:00 59:43
35   KILHAM, Mick 171 54:00   + 01:00 53:00
36   BELL,  Matthew 170 54:51   + 03:15 51:36
37   CHURCHILL,  Michael 169 56:41 Qualifier #2 - 00:00 56:41
38   CRAINE, Geoff 168 57:18 Qualifier #2 - 10:00 67:18
39   REID, Greg 167 57:19   - 02:30 59:49
40   SHEEHAN, Mary 166 57:38   + 06:00 51:38
41   McCANN, Eamon 165 57:38   + 06:15 51:23
42   SIMPSON, Carl 164 59:10   + 01:45 57:25
                 
   
  Fastest Male: Karl Safi 35:21
   
  Fastest Female: Lilian Molesworth 41:07
                 
Comments