Events‎ > ‎Handicap Races‎ > ‎10km handicap‎ > ‎

2012 October 10km handicap results

RESULTS - for 10k Handicap
   
OCTOBER 2012   -   Run #2 of 2012/2013
                 
Western Districts Joggers and Harriers Handicap Series
No.   Name Points Clock Eligible for Award? Handicap Watch
    (Surname, Firstname)   Time No - exceed 2min, requalify     Time
               
1   JENSEN,  Darcy 100 40:00 Qualifier #1 - > 2 mins - 05:00 45:00
2   SIMPSON,  Zac 100 44:00 Qualifier #1 - > 2 mins - 05:00 49:00
3   ESPOSITO,  Max 100 44:00 Qualifier #1 - > 2 mins - 05:00 49:00
4   JENSEN,  Albert 100 45:00 Qualifier #1 - > 2 mins - 05:00 50:00
5   INGRAM, Rachel 200 46:02 >2 mins - 04:45 50:47
6   SILLIS,  Morgan 100 46:11 Qualifier #1 - > 2 mins - 05:00 51:11
7   PAPPAS, Steve 199 49:10 Trophy Winner - Fastest Male + 12:15 36:55
8   WOOD,  Ben 198 49:14 2nd + 07:45 41:29
9   LAHOUD, George 197 49:16 3rd + 07:00 42:16
10   ALMOND,  Matthew 196 49:23 Qualifier #2 - 04:00 53:23
11   GRAVES, Stephanie 195 49:31   + 08:00 41:31
12   JONATHAN,  Brett 194 49:37 Qualifier #2 + 02:45 46:52
13   MORONEY, Grant 193 49:38   - 00:30 50:08
14   SALTMARSH, Neil 192 49:50   + 06:00 43:50
15   RANNARD, Bill 191 49:50   + 02:00 47:50
16   ELLISON, Robert 190 49:51   - 01:30 51:21
17   LAWRENCE, Cathy 189 50:01   - 00:15 50:16
18   WEBB, Paul 188 50:14   + 12:30 37:44
19   COX, Cathy 187 50:15   + 03:15 47:00
20   DRISCOLL, Bruce 100 50:16 Re-Qualifing + 08:00 42:16
21   CARRALL,  Adam 186 50:17   + 05:45 44:32
22   DURRANT, Michael 100 50:24 Re-Qualifing + 04:15 46:09
23   WILSON, Nathan 185 50:29   + 05:00 45:29
24   CUPITT, Bart 184 50:38   + 08:00 42:38
25   WHITMORE, Alan 183 50:39   + 07:15 43:24
26   MOLESWORTH, Lilian 182 50:42 Fastest Female + 09:45 40:57
27   JACOBSOHN, Walter 181 50:47   + 07:30 43:17
28   PENNY,  Cheryl 100 50:49 Qualifier #1 - 16:00 66:49
29   JAFFE, David 180 50:56   + 00:30 50:26
30   FOLEY, Paul 179 51:03   + 00:15 50:48
31   CHILD, John 178 51:07   + 07:15 43:52
32   McKENZIE,  Lachlan 177 51:16   + 10:15 41:01
33   RICHES,  David 176 51:22   + 13:30 37:52
34   McCANN, Eamon 175 51:23   + 06:15 45:08
35   DALTON,  Shirley 174 51:28   - 07:00 58:28
36   JONES, Ian 173 51:33   - 06:30 58:03
37   TANG,  Samantha 172 51:48   - 04:15 56:03
38   HADAWAY, Mark 171 51:59   + 01:00 50:59
39   DRISCOLL, Denise 170 52:06   + 03:00 49:06
40   BELL,  Philip 169 52:15   - 08:00 60:15
41   SWINFIELD, Ben 168 52:39   + 07:45 44:54
42   HARRIS, Chris 167 52:40   + 02:00 50:40
43   CAVANAGH,  Lyndell 166 53:04 Qualifier #3 + 02:00 51:04
44   AWAD, Rafic 165 53:30   - 08:30 62:00
45   SIMPSON, Carl 164 53:58   + 01:45 52:13
46   ALMOND, Ruth 163 54:15 Qualifier #2 - 05:00 59:15
47   ACABA, Zenita 162 54:38   - 16:00 70:38
48   YUEN, Moonchor (MC) 161 54:41   - 01:45 56:26
49   KILHAM, Mick 160 54:43   + 00:30 54:13
50   FARRELL, Tony 159 55:10   - 04:45 59:55
51   GUYER,  Sam 158 57:03   - 08:30 65:33
52   WEBSTER,  Paul 157 57:03   - 12:00 69:03
53   BROUWER,  Peter 156 58:02   + 06:30 51:32
54   SINNBALDI, Tony 100 59:05 Re-Qualifier #1 + 00:00 59:05
55   WILLIAMS,  Raewyn 155 59:25   - 02:00 61:25
56   MOYNHAM, Chris 154 62:53   - 25:00 87:53
57   INGRAM, Mark 153 63:45   + 05:15 58:30
58   HAYTER, Terrie 0 dnf   + 04:45  -
                 
   
  Fastest Male: Steve Pappas 36:55
   
  Fastest Female: Lilian Molesworth 40:57
                 
Ċ
Patrick V,
Oct 14, 2012, 10:47 PM