Events‎ > ‎Handicap Races‎ > ‎10km handicap‎ > ‎

2012 November 10km handicap results

RESULTS - for 10k Handicap
   
NOVEMBER 2012   -   Run #3 of 2012/2013
                 
Western Districts Joggers and Harriers Handicap Series
No.   Name Points Clock Eligible for Award? Handicap Watch
    (Surname, Firstname)   Time No - exceed 2min, requalify     Time
               
1   KUMAR, Vanessa 100 46:36 Qualifier #1 - > 2 mins - 07:00 53:36
2   PENNY, Cheryl 200 47:16 Qualifier #2 - > 2 mins - 09:00 56:16
3   DURRANT, Michael 199 48:10 Trophy Winner + 04:00 44:10
4   ALMOND, Matthew 198 48:46 Qualifier #3 - 03:00 51:46
5   DRISCOLL, Bruce 197 49:06 2nd + 08:00 41:06
6   RANNARD, Bill 196 49:12 3rd + 02:00 47:12
7   McCANN, Eamon 195 49:21   + 06:00 43:21
8   JAFFE, David 194 49:24   + 00:00 49:24
9   LAWRENCE, Cathy 193 49:26   - 00:15 49:41
10   MOLESWORTH, Lilian 192 49:27 Fastest Female + 09:30 39:57
11   LAHOUD, George 191 49:36   + 09:00 40:36
12   SHEEHAN, Mary 190 49:37   + 06:00 43:37
13   MORONEY, Grant 189 49:56   - 00:15 50:11
14   DRISCOLL, Denise 188 50:04   + 02:30 47:34
15   FULFORD, Corinne 187 50:09   + 07:30 42:39
16   WILSON, Nathan 186 50:17   + 05:00 45:17
17   JONATHAN,  Brett 185 50:19 Qualifier #3 + 03:30 46:49
18   MOLESWORTH, Tim 184 50:36 Fastest Male + 16:30 34:06
19   SINNBALDI, Tony 183 50:37 Qualifier #2 - 05:00 55:37
20   AWAD, Rafic 182 50:38   - 09:00 59:38
21   HADAWAY, Mark 181 50:43   + 01:00 49:43
22   McKENZIE,  Lachlan 180 50:47   + 10:15 40:32
23   REID, Greg 179 50:48   - 03:00 53:48
24   WEBB, Paul 178 50:53   + 12:15 38:38
25   FOREST-JONES, Ian 177 50:56   - 00:15 51:11
26   JACOBSOHN, Walter 176 50:59   + 01:00 49:59
27   CUPITT, Bart 175 51:12   + 07:30 43:42
28   YUEN, Moonchor (MC) 174 51:13   - 01:45 52:58
29   CAVANAGH,  Lyndell 173 51:16   - 00:30 51:46
30   SALTMARSH, Neil 172 51:25   + 06:00 45:25
31   GRAVES, Stephanie 171 51:31   + 08:15 43:16
32   SWINFIELD, Ben 170 51:40   + 08:00 43:40
33   HAMILL, Andrew 169 51:58   - 02:30 54:28
34   HARRIS, Chris 168 52:00   + 01:45 50:15
35   SAFI, Karl 167 52:05   + 14:15 37:50
36   BHAYAT,  Ayoob 100 52:07 Re-Qualifing - 03:00 55:07
37   O'MARA,  Michael 166 52:48 Qualifier #2 - 04:00 56:48
38   HAYTER, Terrie 165 52:58   + 04:00 48:58
39   WILLIAMS,  Raewyn 164 53:02   - 02:00 55:02
40   ELLISON, Robert 163 53:05   - 01:30 54:35
41   RICHARDS,  Geoff 100 53:33 Qualifier #1 + 05:00 48:33
42   JONES, Ian 162 54:14   - 07:00 61:14
43   WHITMORE, Alan 161 54:22   + 06:45 47:37
44   INGRAM, Rachel 160 54:49   - 00:45 55:34
45   CRAINE, Geoff 159 55:59 Qualifier #3 - 11:00 66:59
46   KARAGEORGIS, Dianne 100 55:59 Re-Qualifing - 05:30 61:29
47   CHILD, John 158 57:46   + 07:00 50:46
48   INGRAM, Mark 157 58:16   + 05:00 53:16
49   ALMOND, Ruth 156 64:32 Qualifier #3 - 06:00 70:32
                 
   
  Fastest Male: Tim Molesworth 34:06
   
  Fastest Female: Lilian Molesworth 39:57
                 
Ċ
Patrick V,
Nov 11, 2012, 7:36 PM