Events‎ > ‎Handicap Races‎ > ‎10km handicap‎ > ‎

2012 May 10km handicap results

RESULTS - for 10k Handicap
   
MAY 2012   -   Run #9 of 2011/2012
                 
Western Districts Joggers and Harriers Handicap Series
No.   Name Points Clock Eligible for Award? Handicap Watch
    (Surname, Firstname)   Time No - exceed 2min, requalify     Time
               
1   PAANANEN,  Martti 200 47:32 Qualifier #2 & > 2 mins - 17:00 64:32
2   ELLISON, Robert 199 48:11 Trophy Winner - 05:15 53:26
3   RANNARD, Bill 198 48:17 2nd + 01:15 47:02
4   JONES, Ian 197 48:37 3rd - 07:15 55:52
5   HARRIS, Chris 196 48:53   + 00:00 48:53
6   CARRALL,  Adam 195 49:00   + 03:15 45:45
7   WEBB, Paul 194 49:03   + 11:45 37:18
8   McCANN, Eamon 193 49:11   + 05:30 43:41
9   JAFFE, David 192 49:16   - 00:15 49:31
10   LAWRENCE, Cathy 191 49:22   - 01:30 50:52
11   REID, Greg 190 49:22   - 03:15 52:37
12   SALTMARSH, Neil 189 49:30   + 06:30 43:00
13   COX, Cathy 188 49:32   + 03:00 46:32
14   MOLESWORTH, Lilian 187 49:32 Fastest Female + 09:45 39:47
15   MOLESWORTH, Tim 186 49:47 Fastest Male + 16:30 33:17
16   McKENZIE,  Lachlan 185 49:48   + 10:00 39:48
17   DILUCCHIO, Lorri 184 49:51   + 14:15 35:36
18   DI MICHIEL, Peter 183 49:55   - 00:15 50:10
19   HAMILL, Andrew 182 50:00   - 02:00 52:00
20   FAHEY, Paul 181 50:01   + 02:15 47:46
21   WHITWELL, Mark 180 50:05   + 13:00 37:05
22   INGRAM, Rachel 179 50:10   - 04:30 54:40
23   MORONEY, Grant 178 50:11   + 00:00 50:11
24   JOANNIDES, Desie 177 50:15 - 03:00 53:15
25   SAFI, Karl 176 50:16   + 14:30 35:46
26   DURRANT, Michael 175 50:23   + 04:30 45:53
27   ELMS, Elwyn 174 50:26   + 02:45 47:41
28   INGRAM, Mark 173 50:35   + 05:15 45:20
29   KUMSUZ,  Eddie 172 50:46   + 11:30 39:16
30   BARNA,  Rob 171 50:50   + 07:15 43:35
31   SWINFIELD, Ben 170 51:01   + 07:00 44:01
32   FOLEY, Paul 169 51:10   - 00:30 51:40
33   YUEN, Moonchor (MC) 168 51:27   - 01:30 52:57
34   TANG,  Samantha 167 51:53   - 03:45 55:38
35   CARRALL,  Belinda 166 51:55   - 05:00 56:55
36   FOREST-JONES, Ian 100 51:58 Re-Qualifying + 00:00 51:58
37   HAYTER, Terrie 165 52:16   + 05:30 46:46
38   MITCHELL, Gary 164 52:25   + 04:15 48:10
39   ACABA, Zenita 163 52:38   - 17:00 69:38
40   BELL,  Matthew 162 53:06 Qualifier #2 + 03:30 49:36
41   BELL,  Philip 161 53:07   - 10:00 63:07
42   KARAGEORGIS, Dianne 160 53:25   - 05:15 58:40
43   AWAD, Rafic 159 53:33   - 07:30 61:03
44   CHILD, John 158 53:46   + 06:30 47:16
45   WILSON, Nathan 157 54:40 Qualifier #3 + 00:30 54:10
46   CUPITT, Bart 156 55:26   + 09:30 45:56
47   MOYNHAM, Chris 155 56:27 Qualifier #3 - 25:00 81:27
48   FULFORD, Doug 154 57:58   - 14:00 71:58
49   TSE, Thomas 100 63:22 Re-Qualifying + 06:30 56:52
50   SHEEHAN, Mary 153 68:48   + 08:00 60:48
51   GRAVES, Stephanie 152 68:48   + 11:00 57:48
52   FULFORD, Corinne 151 68:48   + 08:00 60:48
                 
   
  Fastest Male: Tim Molesworth 33:17
   
  Fastest Female: Lilian Molesworth 39:47
Ċ
Patrick V,
May 7, 2012, 4:02 AM
Ċ
Patrick V,
May 7, 2012, 4:02 AM
Ċ
Patrick V,
May 7, 2012, 4:02 AM
Ċ
Patrick V,
May 7, 2012, 4:02 AM