Events‎ > ‎Handicap Races‎ > ‎10km handicap‎ > ‎

2012 March 10km handicap results

RESULTS - for 10k Handicap

MARCH 2012 -

Run #7 of 2011/2012

Western Districts Joggers and Harriers Handicap Series

No.

Name

Points

Clock

Eligible for Award?

Handicap

Watch

(Surname, Firstname)

Time

No - exceed 2min, requalify

Time

1

CARRALL, Adam

200

47:50

> 2 mins, Qualifier #3

-

00:30

48:20

2

BHAYAT, Ayoob

199

48:31

Qualifier #3

-

05:00

53:31

3

TANG, Samantha

198

48:36

Trophy Winner

-

05:15

53:51

4

GRAVES, Stephanie

197

48:41

2nd

+

06:15

42:26

5

MOLESWORTH, Tim

196

48:47

3rd, Fastest Male

+

16:00

32:47

6

McKENZIE, Lachlan

195

48:59

+

08:30

40:29

7

TIMSON, Matthew

194

49:07

+

15:00

34:07

8

SAFI, Karl

193

49:17

+

13:45

35:32

9

FOLEY, Paul

192

49:28

-

01:00

50:28

10

KARAGEORGIS, Dianne

191

49:29

-

05:45

55:14

11

FULFORD, Corinne

190

49:34

+

06:15

43:19

12

AQUILINA, Raffaela

189

49:40

+

04:15

45:25

13

PAPPAS, Steve

188

49:42

+

12:15

37:27

14

KUMSUZ, Eddie

187

49:42

+

11:30

38:12

15

INGRAM, Mark

186

49:47

+

05:00

44:47

16

RICHES, David

185

49:48

+

13:00

36:48

17

DI MICHIEL, Peter

184

50:00

+

00:00

50:00

18

HADAWAY, Mark

183

50:04

+

01:00

49:04

19

DURRANT, Michael

100

50:06

Re-Qualifying

+

04:30

45:36

20

HAYTER, Terrie

182

50:15

+

02:30

47:45

21

McCANN, Eamon

181

50:26

+

05:15

45:11

22

CHILD, John

180

50:31

+

06:30

44:01

23

DRISCOLL, Denise

179

50:32

+

03:15

47:17

24

FAHEY, Paul

178

50:43

+

02:45

47:58

25

WEBB, Paul

177

50:47

+

11:45

39:02

26

ELLISON, Robert

176

50:49

-

04:45

55:34

27

HARRIS, Chris

175

50:50

+

00:00

50:50

28

KLINKER, Melissa

174

50:53

-

08:30

59:23

29

COX, Cathy

173

50:54

+

03:15

47:39

30

SHEEHAN, Mary

172

50:55

+

06:45

44:10

31

ELMS, Elwyn

171

50:57

+

03:00

47:57

32

CARRALL, Belinda

170

51:04

Qualifier #3

-

05:00

56:04

33

RANNARD, Bill

169

51:23

+

01:45

49:38

34

JESSOP, Gina

168

51:33

+

05:15

46:18

35

WHITMORE, Alan

167

51:48

+

06:30

45:18

36

CROUCHE, Gilbert

166

51:55

+

03:00

48:55

37

JOANNIDES, Desie

165

52:00

-

03:30

55:30

38

DILUCCHIO, Lorri

164

52:04

+

15:00

37:04

39

INGRAM, Rachel

163

52:20

-

04:15

56:35

40

JONES, Ian

162

52:41

-

06:30

59:11

41

SIMPSON, Carl

161

52:44

+

01:15

51:29

42

MOLESWORTH, Lilian

160

52:56

Fastest Female

+

10:45

42:11

43

FULFORD, Doug

159

53:31

-

14:00

67:31

44

KILHAM, Mick

158

54:05

+

02:15

51:50

45

CUPITT, Bart

157

54:24

+

09:30

44:54

46

YUEN, Moonchor (MC)

156

54:54

-

00:30

55:24

47

HERNANDEZ, Julio

155

55:26

-

06:30

61:56

48

GUYER, Sam

154

55:50

-

06:00

61:50

49

MITCHELL, Gary

153

56:18

+

05:15

51:03

50

ACABA, Zenita

152

56:54

-

16:00

72:54

51

JACOBSOHN, Walter

151

57:05

+

07:15

49:50

52

WILSON, Nathan

100

57:41

Qualifier #1

+

05:00

52:41

53

BELL, Philip

150

59:41

-

08:30

68:11

54

MOYNHAM, Chris

100

61:16

Qualifier #1

-

20:00

81:16

Fastest Male:

Tim Molesworth

32:47

Fastest Female:

Lilian Molesworth

42:11

Ċ
Patrick V,
Mar 24, 2012, 7:22 PM
Ċ
Patrick V,
Mar 24, 2012, 7:23 PM
Ċ
Patrick V,
Mar 24, 2012, 7:24 PM
Ċ
Patrick V,
Mar 24, 2012, 7:24 PM
Ċ
Patrick V,
Mar 24, 2012, 7:24 PM