Events‎ > ‎Handicap Races‎ > ‎10km handicap‎ > ‎

2012 June 10km handicap results

RESULTS - for 10k Handicap
   
JUNE 2012   -   Run #10 of 2011/2012
                 
Western Districts Joggers and Harriers Handicap Series
No.   Name Points Clock Eligible for Award? Handicap Watch
    (Surname, Firstname)   Time No - exceed 2min, requalify     Time
               
1   PAANANEN,  Martti 200 47:37 Qualifier #2 & > 2 mins - 14:30 62:07
2   WILSON, Nathan 199 48:10 > 2 mins + 00:30 47:40
3   CARRALL,  Belinda 198 48:28 > 2 mins - 05:00 53:28
4   SIMPSON, Carl 197 49:03 Trophy Winner + 00:45 48:18
5   KUMSUZ,  Eddie 196 49:10 2nd + 11:15 37:55
6   CROUCHE,  Gilbert 195 49:12 3rd + 02:45 46:27
7   ELLISON, Robert 194 49:18   - 02:45 52:03
8   DI MICHIEL, Peter 193 49:19   - 00:15 49:34
9   BLAZESKI,  George 100 49:26 Qualifier #1 - 02:00 51:26
10   WHITWELL, Mark 192 49:33   + 13:00 36:33
11   JAFFE, David 191 49:36   + 00:30 49:06
12   McCANN, Eamon 190 49:40   + 06:15 43:25
13   JACOBSOHN, Walter 189 49:41   + 07:15 42:26
14   HARRIS, Chris 188 49:42   + 01:00 48:42
15   FOLEY, Paul 187 49:43   - 00:45 50:28
16   REID, Greg 186 49:44   - 02:45 52:29
17   WEBB, Paul 185 49:48   + 12:30 37:18
18   SWINFIELD, Ben 184 49:48   + 06:45 43:03
19   PAPPAS, Steve 183 49:49   + 12:15 37:34
20   INGRAM, Mark 182 49:56   + 05:15 44:41
21   McKENZIE,  Lachlan 181 50:08   + 10:15 39:53
22   TIMSON, Matthew 180 50:23 Fastest Male + 15:45 34:38
23   HAMILL, Andrew 179 50:31   - 02:00 52:31
24   COX, Cathy 178 50:36 Fastest Female + 03:30 47:06
25   MITCHELL, Gary 177 50:39   + 03:45 46:54
26   TANG,  Samantha 176 50:41   - 03:45 54:26
27   JOANNIDES, Desie 175 50:43   - 03:00 53:43
28   BELL,  Philip 174 50:56   - 10:00 60:56
29   ELMS, Elwyn 173 50:59   + 02:30 48:29
30   RANNARD, Bill 172 51:12   + 02:45 48:27
31   SALTMARSH, Neil 171 51:16   + 06:30 44:46
32   SAFI, Karl 170 51:44   + 14:15 37:29
33   HADAWAY, Mark 169 51:46   + 01:00 50:46
34   WEBSTER,  Paul 100 51:48 Qualifier #1 - 14:00 65:48
35   FULFORD, Doug 168 51:49   - 14:00 65:49
36   CARRALL,  Adam 167 52:38   + 04:15 48:23
37   YUEN, Moonchor (MC) 166 52:55   - 02:00 54:55
38   ACABA, Zenita 165 53:03   - 17:00 70:03
39   WHITMORE, Alan 164 53:14   + 05:45 47:29
40   BELL,  Matthew 163 53:26 Qualifier #3 + 03:30 49:56
41   AWAD, Rafic 162 53:32   - 07:30 61:02
42   MOYNHAM, Chris 161 54:24   - 25:00 79:24
43   CABALLERO,  Lisa 100 55:32 Qualifier #1 - 07:30 63:02
44   JONES, Ian 160 56:04   - 05:45 61:49
45   GRAVES, Stephanie 159 77:55   + 08:00 69:55
46   CROUCHE, Isabelle dnf        
                 
   
  Fastest Male: Matthew Timson 34:38
   
  Fastest Female: Cathy Cox 47:06
                 

Ċ
Patrick V,
Jun 16, 2012, 2:31 AM
Ċ
Patrick V,
Jun 16, 2012, 2:31 AM
Ċ
Patrick V,
Jun 16, 2012, 2:32 AM
Ċ
Patrick V,
Jun 16, 2012, 2:32 AM