Events‎ > ‎Handicap Races‎ > ‎10km handicap‎ > ‎

2012 January 10km handicap results

RESULTS - for 10k Handicap
   
JANUARY 2012   -   Run #5 of 2011/2012
                 
Western Districts Joggers and Harriers Handicap Series
No.   Name Points Clock Eligible for Award? Handicap Watch
    (Surname, Firstname)   Time No - exceed 2min, requalify     Time
             
1   BARNA,  Rob 100 47:19 Re-Qualifier #1 + 04:30 42:49
2   HAYTER, Terrie 200 48:15 Trophy Winner + 00:30 47:45
3   ELMS, Elwyn 199 49:10 2nd + 02:30 46:40
4   GRAVES, Stephanie 198 49:26 3rd + 05:45 43:41
5   JACOBSOHN, Walter 197 49:26 Qualifier #3 + 07:00 42:26
6   SAFI, Karl 196 49:29   + 13:30 35:59
7   BHAYAT,  Ayoob 100 49:38 Qualifier #1 - 05:30 55:08
8   SALTMARSH, Neil 195 49:45   + 06:45 43:00
9   INGRAM, Mark 194 49:49   + 04:45 45:04
10   WOOD,  Ben 193 49:50   + 04:00 45:50
11   McKENZIE,  Lachlan 192 49:53   + 08:30 41:23
12   FOLEY, Paul 191 49:57   - 01:00 50:57
13   DEE,  William 190 49:58   + 10:30 39:28
14   McCANN, Eamon 189 49:59   + 05:30 44:29
15   TIMSON, Matthew 188 50:01   + 15:00 35:01
16   KUMSUZ,  Eddie 187 50:09   + 11:45 38:24
17   MOLESWORTH, Tim 186 50:10 Fastest Male + 16:30 33:40
18   DRISCOLL, Bruce 185 50:10   + 09:00 41:10
19   HADAWAY, Mark 184 50:15   + 01:15 49:00
20   KARAGEORGIS, Dianne 183 50:17   - 05:30 55:47
21   SHEEHAN, Mary 182 50:20   + 07:00 43:20
22   WEBB, Paul 181 50:22   + 11:45 38:37
23   FULFORD, Corinne 180 50:24   + 06:30 43:54
24   TANG,  Samantha 179 50:27   - 04:45 55:12
25   MORONEY, Grant 178 50:38   - 01:30 52:08
26   COX, Cathy 177 50:49   + 03:45 47:04
27   PAPPAS, Steve 176 50:52   + 12:15 38:37
28   AQUILINA, Raffaela 175 50:53   + 04:30 46:23
29   REID, Greg 174 50:53   - 02:30 53:23
30   LAWRENCE, Cathy 100 50:56   - 00:30 51:26
31   HARRIS, Chris 173 50:59   + 00:00 50:59
32   DI MICHIEL, Peter 172 51:03   + 00:45 50:18
33   KLINKER, Melissa 171 51:05   - 08:00 59:05
34   RANNARD, Bill 170 51:08   + 02:15 48:53
35   BURSTON,  David 100 51:21 Qualifier #1 + 00:15 51:06
36   JAFFE, David 169 51:22   + 00:15 51:07
37   FAHEY, Paul 168 51:23   + 03:15 48:08
38   ELLISON, Robert 167 51:23   - 04:15 55:38
39   SIMPSON, Carl 166 51:24   + 01:15 50:09
40   ILLINGWORTH, Daniel 164 52:37   + 07:00 45:37
41   CROUCHE,  Gilbert 163 53:01   + 03:00 50:01
42   CARROLL,  Adam 162 53:02 Qualifier #2 + 00:15 52:47
43   JONES, Ian 161 53:06   - 05:30 58:36
44   DRISCOLL, Denise 100 53:06 Re-Qualifying + 03:45 49:21
45   MITCHELL, Gary 160 53:07 Qualifier #1 + 05:15 47:52
46   MOLESWORTH, Lilian 100 53:09 Re-Qualifying / Fastest Female + 11:15 41:54
47   INGRAM, Rachel 159 53:21   - 03:30 56:51
48   WHITWELL, Mark 158 53:28   + 13:15 40:13
49   YUEN, Moonchor (MC) 157 54:03   + 00:15 53:48
50   JOANNIDES, Desie 156 54:09 Qualifier #3 - 02:30 56:39
51   GUYER,  Sam 155 55:10   - 05:00 60:10
52   HERNADEZ, Julio 154 55:56   - 05:30 61:26
53   BELL,  Philip 153 57:18   - 07:00 64:18
54   CUPITT, Bart 152 57:41   + 09:30 48:11
55   CARROLL,  Belinda 151 57:44 Qualifier #2 + 00:15 57:29
56   TSE, Thomas 100 59:12 Re-Qualifying + 08:30 50:42
57   KILHAM, Mick 150 59:56   + 03:15 56:41
58   FULFORD, Doug 149 69:07   - 10:00 79:07
                 
   
  Fastest Male: Tim Molesworth 33:40
   
  Fastest Female: Lilian Molesworth 41:54
                 
Ċ
Patrick V,
Jan 10, 2012, 2:04 AM
Ċ
Patrick V,
Jan 10, 2012, 2:04 AM
Ċ
Patrick V,
Jan 10, 2012, 2:03 AM
Ċ
Patrick V,
Jan 10, 2012, 2:03 AM
Ĉ
Patrick V,
Jan 12, 2012, 1:30 AM