Events‎ > ‎Handicap Races‎ > ‎10km handicap‎ > ‎

2012 February 10km handicap results

RESULTS - for 10k Handicap
   
FEBRUARY 2012   -   Run #6 of 2011/2012
                 
Western Districts Joggers and Harriers Handicap Series
No.   Name Points Clock Eligible for Award? Handicap Watch
    (Surname, Firstname)   Time No - exceed 2min, requalify     Time
             
1   ILLINGWORTH, Daniel 200 49:11 Trophy Winner + 06:30 42:41
2   WOOD,  Ben 199 49:27 2nd + 04:15 45:12
3   LOWE,  Kevin 198 49:37 Qualifier #3 + 03:30 46:07
4   WEBB, Paul 197 49:44 3rd + 11:30 38:14
5   FOLEY, Paul 196 49:53   - 01:00 50:53
6   McKENZIE,  Lachlan 195 49:54   + 08:30 41:24
7   CROUCHE, Isabelle 194 49:57 Fastest Female + 10:30 39:27
8   KUMSUZ,  Eddie 193 50:02   + 11:30 38:32
9   PAPPAS, Steve 192 50:03   + 12:15 37:48
10   BHAYAT,  Ayoob 191 50:04 Qualifier #2 - 05:00 55:04
11   TIMSON, Matthew 190 50:09   + 15:00 35:09
12   BENMOUSSA,  Azdin 100 50:13 Qualifier #1 + 06:15 43:58
13   MOLESWORTH, Tim 189 50:19 Fastest Male + 16:15 34:04
14   RICHES,  David 188 50:22   + 13:15 37:07
15   TANG,  Samantha 187 50:24   - 05:00 55:24
16   SWINFIELD, Ben 186 50:25   + 07:30 42:55
17   SAFI, Karl 185 50:26   + 14:00 36:26
18   HAYTER, Terrie 184 50:31   + 02:45 47:46
19   INGRAM, Rachel 183 50:34   - 04:00 54:34
20   JAFFE, David 182 50:43   + 00:15 50:28
21   MORONEY, Grant 181 50:46   - 01:45 52:31
22   HARRIS, Chris 180 50:49   + 00:00 50:49
23   SALTMARSH, Neil 179 50:52   + 07:00 43:52
24   McCANN, Eamon 178 50:54   + 05:30 45:24
25   ELMS, Elwyn 177 50:55   + 03:15 47:40
26   BARNA,  Rob 176 50:59   + 07:30 43:29
27   AQUILINA, Raffaela 175 51:04   + 04:30 46:34
28   RANNARD, Bill 174 51:20   + 02:00 49:20
29   DEE,  William 173 51:23   + 10:30 40:53
30   JACOBSOHN, Walter 172 51:24   + 07:30 43:54
31   DRISCOLL, Bruce 171 51:25   + 08:45 42:40
32   COX, Cathy 170 51:29   + 03:30 47:59
33   REID, Greg 169 51:31   - 02:45 54:16
34   FULFORD, Corinne 168 51:34   + 06:15 45:19
35   FAHEY, Paul 167 51:37   + 03:00 48:37
36   KLINKER, Melissa 166 51:50   - 08:15 60:05
37   DRISCOLL, Denise 165 51:51   + 03:45 48:06
38   BELL,  Matthew 100 52:05 Re-Qualifier #1 + 03:30 48:35
39   SHEEHAN, Mary 164 52:08   + 06:45 45:23
40   LAWRENCE, Cathy 163 52:10   - 01:00 53:10
41   DI MICHIEL, Peter 162 52:13   + 00:30 51:43
42   JESSOP, Gina 161 52:26   + 05:30 46:56
43   KARAGEORGIS, Dianne 160 52:40   - 05:45 58:25
44   JONES, Ian 159 52:53   - 06:00 58:53
45   AWAD, Rafic 158 53:03   - 07:00 60:03
46   ELLISON, Robert 157 53:06   - 04:30 57:36
47   WHITMORE, Alan 156 53:27   + 07:00 46:27
48   HAMILL, Andrew 100 54:08 Re-Qualifying + 00:00 54:08
49   HERNADEZ, Julio 155 54:32   - 06:00 60:32
50   CHILD, John 154 54:47   + 06:45 48:02
51   GUYER,  Sam 153 55:57   - 05:00 60:57
52   KILHAM, Mick 152 56:24   + 02:45 53:39
53   YUEN, Moonchor (MC) 151 57:27   + 00:00 57:27
54   JOANNIDES, Desie 150 57:52   - 03:00 60:52
55   BELL,  Philip 149 58:09   - 08:00 66:09
56   CUPITT, Bart 148 59:15   + 09:30 49:45
57   FULFORD, Doug 147 59:27   - 13:00 72:27
58   INGRAM, Mark 146 62:18   + 05:00 57:18
    DILUCCHIO, Lorri   dnf    
                 
   
  Fastest Male: Tim Molesworth 36:26
   
  Fastest Female: Lilian Molesworth 57:36
                 
Ċ
Patrick V,
Feb 12, 2012, 1:40 AM
Ċ
Patrick V,
Feb 12, 2012, 1:40 AM
Ċ
Patrick V,
Feb 12, 2012, 1:40 AM
Ċ
Patrick V,
Feb 12, 2012, 1:40 AM
Ċ
Patrick V,
Feb 12, 2012, 1:40 AM