Events‎ > ‎Handicap Races‎ > ‎10km handicap‎ > ‎

2012 December 10km handicap results

RESULTS - for 10k Handicap
   
DECEMBER 2012   -   Run #4 of 2012/2013
                 
Western Districts Joggers and Harriers Handicap Series
No.   Name Points Clock Eligible for Award? Handicap Watch
    (Surname, Firstname)   Time No - exceed 2min, requalify     Time
               
1   MacDONALD,  Kyle 100 49:38 Re-Qualifying + 15:00 34:38
2   KERR,  Glenn 100 49:44 Qualifier #1 - 05:00 54:44
3   ALMOND,  Matthew 200 50:06 Trophy Winner - 01:45 51:51
4   TANG,  Samantha 199 50:20 2nd - 04:45 55:05
5   GRAVES, Stephanie 198 50:35 3rd;     Fastest Female + 08:15 42:20
6   TIMSON, Matthew 100 50:37 Re-Qualifying;  Fastest Male + 16:30 34:07
7   JONATHAN,  Brett 197 50:38   + 03:45 46:53
8   SAFI, Karl 196 50:42   + 14:15 36:27
9   MOLESWORTH, Tim 195 50:54   + 16:30 34:24
10   WEBB, Paul 194 50:58   + 12:00 38:58
11   RICHES,  David 193 51:03   + 13:15 37:48
12   RANNARD, Bill 192 51:18   + 02:30 48:48
13   McKENZIE,  Lachlan 191 51:24   + 10:00 41:24
14   PENNY,  Cheryl 190 51:25 Qualifier #3 - 05:00 56:25
15   YUEN, Moonchor (MC) 189 51:39   - 02:00 53:39
16   CUPITT, Bart 188 51:43   + 07:30 44:13
17   PAPPAS, Steve 187 51:51   + 13:30 38:21
18   McCANN, Eamon 186 51:54   + 06:30 45:24
19   MOLESWORTH, Lilian 185 52:07   + 09:45 42:22
20   SWINFIELD, Ben 184 52:11   + 07:30 44:41
21   SHEEHAN, Mary 183 52:14   + 06:15 45:59
22   CAVANAGH,  Lyndell 182 52:26   - 00:30 52:56
23   KUMAR, Vanessa 181 52:26 Qualifier #2 - 03:00 55:26
24   CHILD, John 180 52:45   + 07:00 45:45
25   WILLIAMS,  Raewyn 179 52:48   - 02:30 55:18
26   SKINNER,  Sheila 100 52:52 Qualifier #1 - 06:00 58:52
27   DRISCOLL, Denise 178 52:56   + 02:30 50:26
28   JAFFE, David 177 53:03   + 00:00 53:03
29   COX, Cathy 176 53:12   + 03:15 49:57
30   MORONEY, Grant 175 53:22   - 00:15 53:37
31   BHAYAT,  Ayoob 174 53:23   - 03:30 56:53
32   ELLISON, Robert 173 54:07   - 01:30 55:37
33   AWAD, Rafic 172 54:12   - 09:00 63:12
34   CARRALL,  Adam 171 54:30   + 05:45 48:45
35   HADAWAY, Mark 170 54:31   + 00:30 54:01
36   TRBIC,  Julie 100 54:32 Qualifier #1 - 03:00 57:32
37   FULFORD, Corinne 169 54:33   + 07:30 47:03
38   JOANNIDES, Desie 100 54:57 Re-Qualifying - 03:15 58:12
39   DALTON,  Shirley 168 55:06   - 07:00 62:06
40   LAWRENCE, Cathy 167 55:40   + 02:30 53:10
41   HARRIS, Chris 166 55:55   + 01:45 54:10
42   JONES, Ian 165 56:06   - 07:15 63:21
43   INGRAM, Rachel 164 56:17   - 00:45 57:02
44   ACABA, Zenita 163 56:37   - 16:00 72:37
45   FOLEY, Paul 162 56:55   + 00:15 56:40
46   KILHAM, Mick 161 57:12   + 00:00 57:12
47   O'MARA,  Michael 160 57:15 Qualifier #3 - 04:00 61:15
48   ALMOND, Ruth 159 57:45   - 06:00 63:45
49   ROWLES,  Ian 100 58:20 Qualifier #1 + 00:00 58:20
50   TAYLOR,  Cheryl 100 58:27 Qualifier #1 - 03:30 61:57
51   SALTMARSH, Neil 158 58:39   + 06:00 52:39
52   NIEMI,  Riitta 100 58:45 Qualifier #1 - 27:00 85:45
53   SIMPSON, Carl 157 59:58   + 01:45 58:13
54   CRAINE, Geoff 156 62:28   - 11:30 73:58
55   KARAGEORGIS, Dianne 155 62:28   - 06:00 68:28
56   INGRAM, Mark 154 62:44   + 04:00 58:44
57   MOYNHAM, Chris 153 63:16   - 27:00 90:16
58   BELL,  Philip 152 66:04   - 08:00 74:04
59   WILSON, Nathan dnf   + 04:45  
60   DRISCOLL, Bruce dnf   + 08:45  
                 
   
  Fastest Male: Matt Timson 34:07
   
  Fastest Female: Stephanie Graves 42:20
                 
Ċ
Patrick V,
Dec 13, 2012, 2:18 AM