Events‎ > ‎Handicap Races‎ > ‎10km handicap‎ > ‎

2012 August 10km handicap results

RESULTS - for 10k Handicap
   
AUGUST 2012   -   Run #12 of 2011/2012
                 
Western Districts Joggers and Harriers Handicap Series
No.   Name Points Clock Eligible for Award? Handicap Watch
    (Surname, Firstname)   Time No - exceed 2min, requalify     Time
               
1   DALTON,  Shirley 100 42:40 Qualifier #1 - 15:00 57:40
2   BELL,  Philip 200 47:49 > 2 mins - 09:30 57:19
3   COX, Matthew 100 47:55 Fastest Male, Qualifier 1 + 16:30 31:25
4   CROUCHE,  Gilbert 199 48:01 Trophy Winner + 03:00 45:01
5   WOOD,  Ben 198 48:19 2nd + 06:30 41:49
6   CHILD, John 197 48:31 3rd + 06:30 42:01
7   LAWRENCE, Cathy 196 48:32   - 01:00 49:32
8   WILSON, Nathan 195 48:48   + 03:15 45:33
9   CHURCHILL,  Michael 100 49:07 Qualifier #1 - 15:00 64:07
10   MOLESWORTH, Tim 194 49:13   + 16:30 32:43
11   TIMSON, Matthew 193 49:17   + 16:00 33:17
12   FULFORD, Corinne 192 49:19   + 06:45 42:34
13   YUEN, Moonchor (MC) 191 49:24   - 02:15 51:39
14   WHITMORE, Alan 190 49:54   + 05:15 44:39
15   ELLISON, Robert 189 49:59   - 01:30 51:29
16   McDONALD,  Kyle 188 50:00 Qualifier #3 + 15:00 35:00
17   HADAWAY, Mark 187 50:00   + 01:00 49:00
18   FOLEY, Paul 186 50:02   + 00:15 49:47
19   SWINFIELD, Ben 185 50:03   + 07:15 42:48
20   SAFI, Karl 184 50:09   + 14:15 35:54
21   PAPPAS, Steve 183 50:13   + 12:30 37:43
22   DILUCCHIO, Lorri 182 50:14   + 14:15 35:59
23   ACABA, Zenita 181 50:16   - 17:30 67:46
24   BROUWER,  Peter 180 50:23   + 07:00 43:23
25   RANNARD, Bill 179 50:24   + 02:15 48:09
26   WEBB, Paul 178 50:26   + 12:45 37:41
27   RICHES,  David 100 50:28 Re-Qualifing + 13:45 36:43
28   MOLESWORTH,  Lilian 177 50:31 Fastest Female + 10:30 40:01
29   KUMSUZ,  Eddie 176 50:34   + 12:15 38:19
30   MITCHELL, Gary 175 50:40   + 03:30 47:10
31   SALTMARSH, Neil 174 50:46   + 06:30 44:16
32   HARRIS, Chris 173 50:55   + 02:45 48:10
33   DI MICHIEL, Peter 172 50:57   + 00:15 50:42
34   CARRALL,  Adam 171 51:00   + 06:15 44:45
35   HAMILL, Andrew 170 51:12   - 02:15 53:27
36   McCANN, Eamon 169 51:18   + 06:30 44:48
37   JESSOP, Gina 100 51:23 Re-Qualifing + 05:00 46:23
38   FOREST-JONES, Ian 168 51:29   - 00:30 51:59
39   JONES, Ian 167 51:36   - 05:45 57:21
40   TANG,  Samantha 166 52:01   - 04:00 56:01
41   JAFFE, David 165 52:04   + 00:45 51:19
42   INGRAM, Rachel 164 52:17   - 04:30 56:47
43   WILLIAMS,  Raewyn 100 52:18 Qualifier #2 - 02:00 54:18
44   SHEEHAN, Mary 163 52:27   + 00:30 51:57
45   DRISCOLL, Denise 100 52:27 Re-Qualifing + 00:30 51:57
46   COX, Cathy 162 52:28   + 00:30 51:58
47   ALMOND,  Matthew 100 52:52 Qualifier #1 - 04:00 56:52
48   O'MARA,  Michael 100 52:53 Qualifier #1 - 04:00 56:53
49   GUYER,  Sam 161 53:45   - 08:00 61:45
50   MOYNHAM, Chris 160 54:20   - 25:00 79:20
51   CUPITT, Bart 159 55:00   + 09:00 46:00
52   REID, Greg 158 55:05   - 02:30 57:35
53   INGRAM, Mark 157 55:40   + 05:15 50:25
54   HAYTER, Terrie 156 55:52   + 05:15 50:37
55   ALMOND, Ruth 100 57:11 Qualifier #1 - 02:30 59:41
56   ROWLES,  Ian 155 58:41 Qualifier #2 + 03:30 55:11
57   SIMPSON, Carl 154 59:56   + 01:45 58:11
58   CRAINE, Geoff 100 66:11 Qualifier #1 - 04:00 70:11
                 
   
  Fastest Male: Matthew Cox 31:25
   
  Fastest Female: Lilian Molesworth 40:01
                 
Ċ
Patrick V,
Sep 18, 2012, 2:58 AM
Ċ
Patrick V,
Sep 18, 2012, 3:00 AM
Ċ
Patrick V,
Sep 18, 2012, 2:59 AM
Ĉ
Patrick V,
Sep 18, 2012, 3:00 AM
Ċ
Patrick V,
Sep 18, 2012, 2:59 AM