Events‎ > ‎Handicap Races‎ > ‎10km handicap‎ > ‎

2011 November 10km handicap results

RESULTS - for 10k Handicap
   
NOVEMBER 2011   -   Run #3 of 2011/2012
                 
Western Districts Joggers and Harriers Handicap Series
No.   Name Points Clock Eligible for Award? Handicap Watch
    (Surname, Firstname)   Time No - exceed 2min, requalify     Time
             
1   WOOD,  Ben 200 47:41 Qualifier #3 + 01:15 46:26
2   HIU,  Bernard 100 48:17 Qualifier #1 + 00:15 48:02
3   SIMPSON, Carl 199 48:28 Trophy Winner - 01:15 49:43
4   LOWE,  Kevin 100 48:34 Qualifier #1 + 00:00 48:34
5   DURRANT, Michael 198 48:55 2nd + 03:30 45:25
6   LAHOUD, George 197 49:04 Qualifier #3 + 08:00 41:04
7   KLINKER, Melissa 196 49:10 3rd - 08:30 57:40
8   WEBB, Paul 195 49:16 Fastest Male + 11:30 37:46
9   KUMSUZ,  Eddie 194 49:18   + 10:15 39:03
10   DALTON,  Gary 193 49:31 Qualifier #2 + 11:15 38:16
11   WHITMORE, Alan 192 49:36   + 06:45 42:51
12   FOLEY, Paul 191 49:45   - 01:30 51:15
13   McKENZIE,  Lachlan 190 49:52   + 08:30 41:22
14   DRISCOLL, Bruce 189 50:09   + 09:00 41:09
15   HARRIS, Chris 100 50:15 Re-Qualifying - 01:15 51:30
16   REID, Greg 188 50:19   - 02:30 52:49
17   PAPPAS, Steve 187 50:21   + 12:30 37:51
18   ELMS, Elwyn 186 50:26   + 01:15 49:11
19   FAHEY, Paul 185 50:34   + 03:15 47:19
20   CHILD, John 184 50:37   + 07:15 43:22
21   GUYER,  Sam 183 50:37   - 05:00 55:37
22   COX, Cathy 182 50:46   + 04:00 46:46
23   DI MICHIEL, Peter 181 50:51   + 01:00 49:51
24   ECKERT, Ann 180 50:52 Qualifier #2 - 06:45 57:37
25   DEE,  William 179 51:08   + 10:45 40:23
26   SALTMARSH, Neil 178 51:13   + 07:15 43:58
27   TANG,  Samantha 177 51:17   - 04:15 55:32
28   McCANN, Eamon 176 51:23   + 05:15 46:08
29   KARAGEORGIS, Dianne 175 51:33   - 05:00 56:33
30   SAFI, Karl 174 51:35   + 13:45 37:50
31   CROUCHE,  Gilbert 173 51:37   + 03:00 48:37
32   INGRAM, Mark 172 51:40   + 05:00 46:40
33   SHEEHAN, Mary 171 51:41 Fastest Woman + 07:30 44:11
34   SWINFIELD, Ben 170 51:56   + 08:00 43:56
35   ELLISON, Robert 169 52:31   - 03:30 56:01
36   JONES, Ian 168 52:36   - 05:15 57:51
37   JESSOP, Gina 167 52:44   + 06:00 46:44
38   KILHAM, Mick 166 53:10   + 03:30 49:40
39   FOREST-JONES, Ian 165 53:16   + 03:15 50:01
40   JAFFE, David 100 53:54 Re-Qualifying + 00:45 53:09
41   BELL,  Philip 164 54:30   - 06:00 60:30
42   FULFORD, Corinne 163 54:35   + 06:45 47:50
43   ACABA, Zenita 162 55:01   - 15:30 70:31
44   YUEN, Moonchor (MC) 161 55:18   + 00:15 55:03
45   HERNADEZ, Julio 160 55:24   - 04:45 60:09
46   GRAVES, Stephanie 159 56:40   + 05:00 51:40
47   INGRAM, Rachel 158 59:13   - 03:15 62:28
48   HIU,  Amanda 100 69:07 Qualifier #1 + 00:15 68:52
                 
   
  Fastest Male: Paul Webb 37:46
   
  Fastest Female: Mary Sheehan 44:11
                 
Ċ
Patrick V,
Nov 29, 2011, 6:07 PM
Ċ
Patrick V,
Nov 29, 2011, 6:06 PM
Ċ
Patrick V,
Nov 29, 2011, 6:06 PM
Ċ
Patrick V,
Nov 29, 2011, 6:06 PM
Ċ
Patrick V,
Nov 29, 2011, 6:07 PM
Ċ
Patrick V,
Nov 29, 2011, 6:07 PM
Comments