Events‎ > ‎Handicap Races‎ > ‎10km handicap‎ > ‎

2011 June 10km handicap results

RESULTS - for 10k Handicap
   
JUNE 2011   -   Run #10 of 2010/2011
                 
Western Districts Joggers and Harriers Handicap Series
No.   Name Points Clock Eligible for Award? Handicap Watch
    (Surname, Firstname)   Time No - exceed 2min, requalify     Time
               
1   ILLINGWORTH, Daniel 200 46:26 > 2 mins, Qualifier #3 + 02:15 44:11
2   KUMSUZ,  Eddie 100 46:30 > 2 mins, Qualifier #1 + 03:00 43:30
3   RICHARDS,  Peter 100 47:14 > 2 mins, Qualifier #1 + 00:00 47:14
4   DEE,  William 100 47:15 > 2 mins, Qualifier #1 + 00:00 47:15
5   D'ANTONIO,  Brooke 100 47:17 > 2 mins, Qualifier #1 - 03:00 50:17
6   AWAD, Rafic 199 48:37 Trophy Winner - 07:15 55:52
7   HAWKINS, Julie 198 48:41 2nd - 13:30 62:11
8   FAHEY, Paul 197 49:12 3rd + 03:00 46:12
9   SALTMARSH, Neil 196 49:15   + 05:00 44:15
10   FOLEY, Paul 195 49:20   - 05:30 54:50
11   FOREST-JONES, Ian 194 49:21   + 03:15 46:06
12   JONES, Ian 193 49:28   - 07:45 57:13
13   PAPPAS, Steve 192 49:31   + 11:30 38:01
14   ELLISON, Robert 191 49:36   - 03:00 52:36
15   JAFFE, David 190 49:41   + 00:30 49:11
16   PHAM, Bao 189 49:45   + 06:00 43:45
17   DILUCCHIO, Lorri 188 49:46   + 14:15 35:31
18   WHITMORE, Alan 187 50:12   + 04:45 45:27
19   DRISCOLL, Denise 186 50:17   + 02:00 48:17
20   DRISCOLL, Bruce 185 50:19   + 07:00 43:19
21   BURKE, Barry 184 50:35   - 03:00 53:35
22   AQUILINA, Raffaela 183 50:38   + 04:45 45:53
23   SWINFIELD, Ben 182 50:41   + 07:15 43:26
24   DI MICHIEL, Peter 181 50:51   + 01:15 49:36
25   HAMILL, Andrew 180 51:07   + 03:45 47:22
26   RICHARDS, Kathy 179 51:12   - 05:15 56:27
27   KARAGEORGIS, Dianne 178 51:18   - 03:00 54:18
28   WEBB, Paul 177 51:20   + 11:30 39:50
29   WHITWELL, Mark 176 51:21   + 13:45 37:36
30   HADAWAY, Mark 175 51:37   - 00:15 51:52
31   GRIFFITH,  Marion 174 51:40 Qualifier #3 - 17:00 68:40
32   ACABA, Zenita 173 51:51   - 17:00 68:51
33   LAWRENCE, Cathy 172 52:09   + 00:45 51:24
34   DEAN, Ray 171 58:35   - 01:30 60:05
35   SECKOLD,  David 100 60:04 Qualifier #1 - 03:00 63:04
36   STEPHEN,  John 100 61:51 Qualifier #1 + 01:45 60:06
37   RANNARD, Bill 170 61:52   + 01:45 60:07
38   GRACZ,  Violeta 100 65:21 Re-Qualifier #1 + 09:30 55:51
                 
   
  Fastest Male: Lorri Dilucchio 35:31
   
  Fastest Female: Raffaela Aquilina 45:53
                 
                 
Ċ
Patrick V,
Jun 7, 2011, 6:24 PM
Ċ
Patrick V,
Jun 19, 2011, 2:56 PM
Ċ
Patrick V,
Jun 7, 2011, 6:24 PM
Ċ
Patrick V,
Jun 7, 2011, 6:24 PM
Comments