Events‎ > ‎Handicap Races‎ > ‎10km handicap‎ > ‎

2011 December 10km handicap results

RESULTS - for 10k Handicap
   
DECEMBER 2011   -   Run #4 of 2011/2012
                 
Western Districts Joggers and Harriers Handicap Series
No.   Name Points Clock Eligible for Award? Handicap Watch
    (Surname, Firstname)   Time No - exceed 2min, requalify     Time
             
1   LOWE,  Kevin 200 48:25 Qualifier #2 + 01:30 46:55
2   ELMS, Elwyn 199 49:00 Trophy Winner + 01:00 48:00
3   KUMSUZ,  Eddie 198 49:05 2nd + 11:00 38:05
4   McCANN, Eamon 197 49:15 3rd + 05:00 44:15
5   CROUCHE, Isabelle 196 49:32 Qualifier #3 / Fastest Female + 10:00 39:32
6   DALTON,  Gary 195 49:32 Qualifier #3 + 11:30 38:02
7   DRISCOLL, Bruce 194 49:34   + 08:45 40:49
8   REID, Greg 193 49:35   - 02:45 52:20
9   FOLEY, Paul 192 49:41   - 01:15 50:56
10   DILUCCHIO, Lorri 191 49:47 Fastest Male + 14:45 35:02
11   McKENZIE,  Lachlan 190 49:54   + 08:30 41:24
12   AQUILINA, Raffaela 189 49:55   + 04:30 45:25
13   DEE,  William 188 49:56   + 10:30 39:26
14   CROUCHE,  Gilbert 187 49:58   + 03:00 46:58
15   RICHES,  David 186 50:03 Qualifier #3 + 13:15 36:48
16   WEBB, Paul 185 50:11   + 12:00 38:11
17   PAPPAS, Steve 184 50:11   + 12:30 37:41
18   RANNARD, Bill 183 50:12   + 02:30 47:42
19   WHITWELL, Mark 182 50:14   + 13:30 36:44
20   MORONEY, Grant 181 50:17   - 01:30 51:47
21   FAHEY, Paul 180 50:19   + 03:00 47:19
22   JESSOP, Gina 179 50:20   + 05:45 44:35
23   TIMSON, Matthew 178 50:23   + 15:15 35:08
24   SHEEHAN, Mary 177 50:27   + 07:15 43:12
25   KLINKER, Melissa 176 50:32   - 07:45 58:17
26   GRAVES, Stephanie 175 50:37   + 05:45 44:52
27   TANG,  Samantha 174 50:39   - 04:30 55:09
28   SAFI, Karl 173 50:48   + 13:45 37:03
29   HADAWAY, Mark 172 50:48   + 01:30 49:18
30   JONES, Ian 171 50:59   - 05:15 56:14
31   FOREST-JONES, Ian 170 51:06   + 02:45 48:21
32   CHILD, John 169 51:09   + 07:00 44:09
33   FULFORD, Corinne 168 51:27   + 06:45 44:42
34   SWINFIELD, Ben 167 51:40   + 07:45 43:55
35   DI MICHIEL, Peter 166 52:10   + 01:00 51:10
36   SALTMARSH, Neil 165 52:12   + 07:00 45:12
37   WHITMORE, Alan 164 52:18   + 07:00 45:18
38   INGRAM, Rachel 163 52:24   - 03:15 55:39
39   ACABA, Zenita 162 52:26   - 15:30 67:56
40   ELLISON, Robert 161 53:17   - 03:45 57:02
41   AWAD, Rafic 160 53:32   - 06:30 60:02
42   BELL,  Philip 159 55:42   - 06:30 62:12
43   HERNADEZ, Julio 158 58:45   - 05:00 63:45
44   FULFORD, Doug 157 65:32   - 10:00 75:32
45   CARROLL,  Belinda dnf   Qualifier #1 + 00:15  
46   CARROLL,  Adam dnf   Qualifier #1 + 00:15  
                 
   
  Fastest Male: Lorri Dilucchio 35:02
   
  Fastest Female: Isabelle Crouche 39:32
                 
                 
Ċ
Patrick V,
Dec 25, 2011, 9:05 PM
Ċ
Patrick V,
Dec 25, 2011, 9:05 PM
Ċ
Patrick V,
Dec 25, 2011, 9:05 PM
Ċ
Patrick V,
Dec 25, 2011, 9:12 PM
Ċ
Patrick V,
Dec 25, 2011, 9:05 PM