Events‎ > ‎Handicap Races‎ > ‎10km handicap‎ > ‎

2010 September 10km handicap results

RESULTS - for 10k Handicap
   
SEPTEMBER 2010   -   Run #1 of 2010/2011  
                 
Western Districts Joggers and Harriers Handicap Series
No.   Name Points Clock Eligible for Award? Handicap Watch
    (Surname, Firstname)   Time No - exceed 2min, requalify     Time
                 
1   SMITH, Kevin 100 46:22 Qualifier #1 - 15:00 61:22
2   FAHEY, Paul 200 46:48 Qualifier #2 - 05:00 51:48
3   YUEN, Moonchor (MC) 199 46:48 Qualifier #3 - 03:30 50:18
4   BIVIANO, Mark 198 48:03 Qualifier #2 + 06:15 41:48
5   JACOBSOHN, Walter 100 48:22 Qualifier #1 + 00:45 47:37
6   SAFI, Karl 197 48:46 Award Winner + 10:45 38:01
7   COX, Matthew 196 49:06 2nd + 16:30 32:36
8   DILUCCHIO, Lorri 195 49:20 3rd + 14:00 35:20
9   HADAWAY, Mark 194 49:36 - 00:15 49:51
10   McCANN, Eamon 193 49:49 + 03:30 46:19
11   DEAN, Ray 192 49:52 - 01:00 50:52
12   DI MICHIEL, Peter 191 49:56 + 01:00 48:56
13   INGRAM, Rachel 190 50:01 - 05:00 55:01
14   FOLEY, Paul 189 50:18 - 04:00 54:18
15   CRAINE, Geoff 188 50:21 - 11:30 61:51
16   COX, Cathy 187 50:22 + 03:30 46:52
17   JONES, Ian 186 50:28 - 06:45 57:13
18   SWINFIELD, Ben 100 50:33 Qualifier #1 + 00:45 49:48
19   MITCHELL, Gary 185 50:33 + 04:15 46:18
20   WEBB, Paul 184 50:35 + 11:30 39:05
21   MOLESWORTH, Tim 183 50:37 + 15:45 34:52
22   SHEEHAN, Mary 182 50:39 + 06:30 44:09
23   JESSOP, Gina 181 50:42 + 04:45 45:57
24   PAPPAS, Steve 180 50:48 + 13:15 37:33
25   STOREY, John 179 50:50 - 01:00 51:50
26   PHAM, Bao 178 50:52 + 05:15 45:37
27   HAMILL, Andrew 177 50:57 + 03:30 47:27
28   DIXON, Kevin 176 51:01 + 00:45 50:16
29   AWAD, Rafic 175 51:14 - 10:15 61:29
30   CHILD, John 174 51:37 + 08:15 43:22
31   SALTMARSH, Neil 173 51:42 + 06:00 45:42
32   REID, Greg 172 51:44 - 02:00 53:44
33   KILHAM, Mick 171 52:04 + 04:00 48:04
34   LAWRENCE, Cathy 170 52:36 - 01:15 53:51
35   FULFORD, Corinne 169 52:53 + 07:15 45:38
36   HAYTER, Terrie 168 52:55 - 05:00 57:55
37   RANNARD, Bill 167 53:06 + 01:45 51:21
38   JOANNIDES, Desie 166 53:09 + 01:45 51:24
39   ELLISON, Robert 165 54:08 - 01:00 55:08
40   CARABELLO, Clarence 164 54:17 - 05:00 59:17
41   HERNADES, Julio 163 54:42 - 05:00 59:42
42   MOLESWORTH, Lilian 162 54:43 + 08:30 46:13
43   CUPITT, Bart 161 54:44 + 09:15 45:29
44   WHITMORE, Alan 160 60:52 + 06:30 54:22
45   SIMPSON, Carl 159 60:54 + 02:30 58:24
46   FULFORD, Doug 158 63:16 - 07:00 70:16
47   MAGGIOTTO, Vince 157 65:24 - 16:00 81:24
                 
                 
  Fastest Male: Matthew Cox 32:36
   
  Fastest Female: Mary Sheehan 44:09