Events‎ > ‎Handicap Races‎ > ‎10km handicap‎ > ‎

2010 March 10km handicap results

RESULTS - for 10k Handicap
   
MARCH 2010   -   Run #7 of 2009/2010  
                 
Western Districts Joggers and Harriers Handicap Series
No.   Name Points Clock Eligible for Award? Handicap Watch
    (Surname, Firstname)   Time No - exceed 2min, requalify     Time
                 
1   INGRAM, Rachel 200 47:16 Qualifier #3 - 09:30 56:46
2   KILHAM, Mick 199 49:23 Award Winner - 00:30 49:53
3   HAYTER, Terrie 198 49:37 Qualifier #3 - 10:00 59:37
4   INGRAM, Mark 197 49:42 2nd + 00:30 49:12
5   DRISCOLL, Bruce 196 49:49 3rd + 09:30 40:19
6   LAWRENCE, Cathy 100 49:50 Qualifier #1 - 02:00 51:50
7   FOREST-JONES, Ian 195 49:51 Qualifier #2 - 03:30 53:21
8   MOLESWORTH, Tim 194 49:54 + 15:15 34:39
9   ELMS, Elwyn 193 49:56 - 00:15 50:11
10   AQUILINA, Raffaela 192 49:57 + 05:15 44:42
11   SHEEHAN, Mary 191 49:58 + 06:30 43:28
12   TIMSON, Matthew 190 50:05 + 13:30 36:35
13   COX, Cathy 189 50:06 + 03:15 46:51
14   HARRIS, Chris 188 50:10 + 00:45 49:25
15   DILUCCHIO, Lorri 187 50:13 + 14:00 36:13
16   DRISCOLL, Denise 186 50:16 + 04:15 46:01
17   RE, Margaret 185 50:24 Qualifier #2 - 04:30 54:54
18   HOANG, Joe 184 50:29 Qualifier #2 + 02:00 48:29
19   WHITMORE, Alan 183 50:34 + 05:45 44:49
20   LAHOUD, George 182 50:36 + 11:15 39:21
21   FULFORD, Corinne 181 50:38 + 07:15 43:23
22   FAULKS, Kelly 180 50:40 Qualifier #3 + 04:30 46:10
23   PAPPAS, Steve 179 50:50 + 12:30 38:20
24   BROWNE, Pat 178 51:04 + 03:15 47:49
25   GRAVES, Stephanie 177 51:15 + 07:45 43:30
26   AWAD, Rafic 176 51:26 - 13:00 64:26
27   WHITWELL, Mark 175 51:37 + 14:00 37:37
28   REID, Greg 174 51:55 - 00:30 52:25
29   DI MICHIEL, Peter 173 51:57 + 01:45 50:12
30   RANNARD, Bill 172 52:08 + 01:30 50:38
31   McCARTHY, Monica 171 52:09 + 00:15 51:54
32   SAFI, Karl 170 52:16 + 10:15 42:01
33   FARRELL, Tony 169 52:48 - 01:45 54:33
34   JONES, Ian 168 53:03 - 04:30 57:33
35   ELLISON, Robert 167 53:37 + 00:45 52:32
36   JESSOP, Gina 166 53:56 + 04:30 49:26
37   CRAINE, Geoff 165 54:26 - 10:45 65:11
38   MITCHELL, Gary 164 54:44 + 06:00 48:44
39   CARABELLO, Clarence 163 55:41 - 03:15 58:56
40   HAYES, Alisha 162 56:32 - 09:00 65:32
41   DEVI, Lalita 161 58:38 - 12:45 71:23
42   HERNADES, Julio 160 59:17 - 05:00 64:17
43   WEBB, Paul 159 60:39 + 11:45 48:54
44   SEXTON, Reg 158 62:02 - 12:00 74:02
45   HEHIR, Michael 157 63:21 Qualifier #2 - 02:00 65:21
46   FULFORD, Doug 156 63:23 + 00:00 66:23
47   DEAN, Ray 100 64:43 Re-Qualifying - 02:30 67:13
                 
                 
  Fastest Male: Tim Molesworth 34:39
   
  Fastest Female: Corinne Fulford 43:23