Events‎ > ‎Handicap Races‎ > ‎10km handicap‎ > ‎

2010 July 10km handicap results

RESULTS - for 10k Handicap
   
JULY 2010   -   Run #11 of 2009/2010  
                 
Western Districts Joggers and Harriers Handicap Series
No.   Name Points Clock Eligible for Award? Handicap Watch
    (Surname, Firstname)   Time No - exceed 2min, requalify     Time
                 
1   DONNELLY, Michael 100 48:16 Re-Qualifying - 13:00 61:16
2   GRAY,  Rodney 100 48:16 Qualifier #1 - 13:00 61:16
3   McCARTHY, Monica 200 48:26 Award Winner + 01:30 46:56
4   HERNADES, Julio 199 48:32 2nd - 08:00 56:32
5   INGRAM, Mark 198 48:38 3rd + 04:15 44:23
6   RANNARD, Bill 197 48:45   + 00:45 48:00
7   DRISCOLL, Bruce 196 49:05   + 09:30 39:35
8   JESSOP, Gina 195 49:09 + 04:00 45:09
9   FULFORD, Corinne 194 49:13 + 06:30 42:43
10   HAYTER, Terrie 193 49:18 - 06:15 55:33
11   STOREY, John 192 49:19 - 01:30 50:49
12   TIMSON, Matthew 191 49:19 + 13:15 36:04
13   CUPITT, Bart 190 49:20 + 09:00 40:20
14   LAWRENCE, Cathy 189 49:24 - 01:45 51:09
15   WHITMORE, Alan 188 49:30 + 06:15 43:15
16   DIXON, Kevin 187 49:32 Qualifier #2 - 01:00 50:32
17   MITCHELL, Gary 186 49:32 + 04:00 45:32
18   MOLESWORTH, Lilian 185 49:35 + 08:00 41:35
19   COX, Matthew 184 49:41 + 16:30 33:11
20   MOLESWORTH, Tim 183 49:42 + 15:30 34:12
21   CRAINE, Geoff 182 49:44 - 11:45 61:29
22   DI MICHIEL, Peter 181 49:45 + 01:00 48:45
23   SAFI, Karl 180 49:52 + 10:45 39:07
24   COX, Cathy 179 50:01 + 03:15 46:46
25   KEIGHLEY, Lisa 178 50:06 - 09:45 59:51
26   FOLEY, Paul 177 50:12 - 04:00 54:12
27   GRAVES, Stephanie 176 50:20 + 08:00 42:20
28   INGRAM, Rachel 175 50:20 - 04:45 55:05
29   SHEEHAN, Mary 174 50:22 + 07:00 43:22
30   SALTMARSH, Neil 173 50:31 Qualifier #2 + 06:00 44:31
31   PHAM, Bao 172 50:49 + 05:30 45:19
32   FOREST-JONES, Ian 171 50:52 - 01:15 52:07
33   McCANN, Eamon 170 50:59 + 03:30 47:29
34   FAULKS, Kelly 100 51:04 Re-Qualifying + 04:30 46:34
35   HAWKINS, Julie 169 51:13 Qualifier #3 - 11:00 62:13
36   WHITWELL, Mark 168 51:25 + 13:30 37:55
37   RICHARDS, Kathy 167 51:57 - 02:30 54:27
38   DRISCOLL, Denise 166 52:24 + 04:30 47:54
39   DEVI, Lalita 165 52:49 - 14:00 66:49
40   WEBB, Paul 164 53:03 + 11:45 41:18
41   AWAD, Rafic 163 53:31 - 09:00 62:31
42   JOANNIDES, Desie 100 53:39 Re-Qualifying + 02:15 51:24
43   JONES, Ian 162 54:21 - 05:50 60:11
44   TSE, Thomas 100 54:33 Re-Qualifying + 07:00 47:33
45   HOANG, Joe 161 54:34 + 04:30 50:04
46   ELLISON, Robert 160 55:41 - 00:30 56:11
47   FULFORD, Doug 159 60:32 - 04:00 64:32
48   MAGGIOTTO, Vince 158 63:14 - 12:00 75:14
49   SEXTON, Reg 157 67:04 - 11:00 78:04
50   DEAN, Ray 156 74:48 - 20:45 95:33
                 
                 
  Fastest Male: Matthew Cox 33:11
   
  Fastest Female: Lilian Molesworth 41:35