Events‎ > ‎Handicap Races‎ > ‎10km handicap‎ > ‎

2010 January 10km handicap results

RESULTS - for 10k Handicap
   
JANUARY 2010   -   Run #5 of 2009/2010  
                 
Western Districts Joggers and Harriers Handicap Series
No.   Name Points Clock Eligible for Award? Handicap Watch
    (Surname, Firstname)   Time No - exceed 2min, requalify     Time
               
1   HAYTER, Terrie 100 47:22 Qualifying - 15:00 62:22
2   MOLESWORTH, Lilian 200 49:39 Award Winner + 06:45 42:54
3   SHEEHAN, Mary 199 49:47 2nd + 06:15 43:32
4   GRAVES, Stephanie 198 50:13 3rd + 08:00 42:13
5   MOLESWORTH, Tim 197 50:15   + 15:15 35:00
6   SIMPSON, Carl 196 50:27   + 00:30 49:57
7   DRISCOLL, Bruce 195 50:30   + 09:30 41:00
8   SAFI, Karl 194 50:49 Qualifier #3 + 08:30 42:19
9   CHILD, John 193 50:50   + 08:45 42:05
10   HEYDEN, Courtney 192 50:56 Qualifier #3 - 03:30 54:26
11   WHITMORE, Alan 191 50:57 Qualifier #2 + 06:15 44:42
12   STOREY, John 190 51:01   + 00:45 50:16
13   DRISCOLL, Denise 189 51:13   + 04:45 46:28
14   CUPITT, Bart 188 51:15   + 09:00 42:15
15   PAPPAS, Steve 187 51:17   + 12:45 38:32
16   WHITWELL, Mark 186 51:19   + 14:15 37:04
17   HAMILL, Andrew 185 51:41   + 04:15 47:26
18   ELLIOTT, David 184 51:51 Qualifier #2 + 02:00 49:51
19   DI MICHIEL, Peter 183 51:52   + 02:15 49:37
20   RANNARD, Bill 182 51:59   + 01:45 50:14
21   WEBB, Paul 181 52:00   + 12:30 39:30
22   HARRIS, Chris 180 52:12   + 01:00 51:12
23   JESSOP, Gina 179 52:19   + 05:00 47:19
24   VASSILIOU, Jim 178 52:27 Qualifier #3 + 08:00 44:27
25   AQUILINA, Raffaela 177 52:30   + 05:30 47:00
26   MITCHELL, Gary 176 52:32   + 06:00 46:32
27   RICHARDS, Kathy 175 53:06   - 00:15 53:21
28   MIFSUD, Stephen 174 53:11   + 06:00 47:11
29   INGRAM, Mark 173 53:16 Qualifier #3 + 00:00 53:16
30   FOLEY, Paul 172 53:34   - 03:00 56:34
31   JOANNIDES, Desie 171 54:01   + 02:30 51:31
32   REID, Greg 170 54:08   + 00:15 53:53
33   AWAD, Rafic 169 54:56   - 13:00 67:56
34   CRAINE, Geoff 168 55:27   - 10:15 65:42
35   DONNELLY, Michael 100 55:33 Qualifying - 10:00 65:33
36   HERNADES, Julio 167 56:15   - 04:45 61:00
37   TSE, Thomas 166 56:18   + 08:30 47:48
38   ELLISON, Robert 165 58:11   + 01:00 57:11
39   JONES, Ian 164 59:01   - 03:30 62:31
40   FARRELL, Tony 163 59:41   + 00:30 59:11
41   KEIGHLEY, Lisa 162 65:41   - 15:00 80:41
42   MAGGIOTTO, Vince 161 65:52   - 10:00 75:52
43   HAYES, Alisha 160 66:46   - 03:30 70:16
44   SEXTON, Reg 159 72:35   - 10:00 82:35
45   LAHOUD, George dnf      
                 
                 
  Fastest Male: Tim Molesworth 35:00
   
  Fastest Female: Stephanie Graves 42:13