Events‎ > ‎Handicap Races‎ > ‎10km handicap‎ > ‎

2009 March 10km handicap results

RESULTS - for 10k Handicap
   
MARCH 2009   -   Run #7 of 2008/2009
                 
Western Districts Joggers and Harriers Handicap Series
No.   Name Points Clock Eligible for Award? Handicap Watch
    (Surname, Firstname)   Time No - exceed 2min, requalify     Time
1   SEXTON, Reg 200 46:32 > 2 minutes - 15:30 62:02
2   ADAMS, Carol 100 46:42 Qualifying, & > 2 minutes - 05:00 51:42
3   VAN DYK, Lynda 199 47:54 Qualifying 2, & > 2 minutes - 10:00 57:54
4   FULFORD, Doug 198 48:31 Award Winner - 04:00 52:31
5   TIMSON, Matthew 197 48:40 2nd / Qualifier #3 + 12:15 36:25
6   LAHOUD, George 196 48:53 3rd + 11:15 37:38
7   REID, Greg 195 48:58   + 00:15 48:43
8   WHITMORE, Alan 194 49:00   + 02:15 46:45
9   AQUILINA, Raffaela 193 49:05   + 04:00 45:05
10   MITCHELL, Gary 192 49:08   + 03:45 45:23
11   HURLEY-KING, Ana 191 49:09   - 10:30 59:39
12   WHITWELL, Mark 190 49:15   + 14:15 35:00
13   STOREY, John 189 49:24   + 00:30 48:54
14   KUUSK, Lilian 188 49:33   + 01:15 48:18
15   HERNADES, Julio 187 49:38   - 02:00 51:38
16   WEBB, Paul 186 49:40   + 11:30 38:10
17   JAFFE, David 185 49:51   + 01:00 48:51
18   FULFORD, Corinne 184 49:53   + 06:00 43:53
19   HAMILL, Andrew 183 50:02   + 05:15 44:47
20   DILUCCHIO, Lorri 182 50:12   + 14:30 35:42
21   RANNARD, Bill 181 50:19   + 01:00 49:19
22   DI MICHIEL, Peter 180 50:21   + 02:00 48:21
23   HEYDEN, Andy 179 50:26   + 14:30 35:56
24   MAGGIOTTO, Vince 178 50:33   - 07:00 57:33
25   GRAVES, Stephanie 100 50:34 Re-qualifying + 07:00 43:34
26   MOLESWORTH, Tim 177 50:35   + 14:45 35:50
27   TIMSON, Chris 176 50:36   + 14:45 35:51
28   CHILD, John 175 50:50   + 09:00 41:50
29   JONES, Ian 174 50:55   - 02:30 53:25
30   KILHAM, Mick 173 51:28   + 00:15 51:13
31   HARRIS, Chris 172 51:38   - 00:15 51:53
32   FARRELL, Tony 171 52:02   - 02:00 54:02
33   DEVI, Lalita 170 52:19   - 14:45 67:04
34   TSE, Thomas 100 52:40 Re-qualifying + 08:15 44:25
35   VINEBURG, Kay 169 53:11   - 04:30 57:41
36   COOPER, Norm 168 53:49   - 05:00 58:49
37   ELLISON, Robert 167 54:31   - 02:45 57:16
38   DIXON, Kevin 166 54:35   + 02:00 52:35
39   KEIGHLEY, Lisa 100 54:55 Qualifying - 15:30 70:25
40   CARABELLO, Clarence 165 54:58 - 01:00 55:58
41   DEAN, Ray 164 55:46 - 03:15 59:01
42   CRAINE, Geoff 163 56:36 - 08:00 64:36
43   STURTZ, James 162 56:45 + 03:30 53:15
44   AWAD, Rafik 161 72:40 + 06:00 66:40
                 
                 
  Fastest Male: Mark Whitwell 35:00
   
  Fastest Female: Stephanie Graves 43:34