Events‎ > ‎Handicap Races‎ > ‎10km handicap‎ > ‎

2009 June 10km handicap results

RESULTS - for 10k Handicap
   
JUNE 2009   -   Run #10 of 2008/2009
                 
Western Districts Joggers and Harriers Handicap Series
No.   Name Points Clock Eligible for Award? Handicap Watch
    (Surname, Firstname)   Time No - exceed 2min, requalify     Time
1   SECKOLD, Colin 100 44:24 Qualifying - 01:00 45:24
2   HAYES, Alisha 200 45:37 Qualifier #2 - 11:30 57:07
3   FINNIGAN, Tracey 100 47:43 Qualifying + 01:00 46:43
4   RICHARDS, Kathy 100 48:34 Qualifying - 03:30 52:04
5   DEVI, Lalita 199 48:43 Award Winner - 13:00 61:43
6   WHITMORE, Alan 198 48:43 2nd + 04:00 44:43
7   MITCHELL, Gary 197 49:00 3rd + 05:45 43:15
8   TSE, Thomas 196 49:05   + 07:45 41:20
9   JAFFE, David 195 49:11   + 01:00 48:11
10   DRISCOLL, Bruce 194 49:22   + 09:15 40:07
11   STOREY, John 193 49:26   + 01:00 48:26
12   ELLISON, Robert 192 49:32   - 03:30 53:02
13   DI MICHIEL, Peter 191 49:34   + 02:00 47:34
14   AQUILINA, Raffaela 190 49:46   + 05:00 44:46
15   GRAVES, Stephanie 189 49:47   + 07:00 42:47
16   FOLEY, Paul 188 49:51   - 05:15 55:06
17   TIMSON, Matthew 187 49:52   + 13:30 36:22
18   KEIGHLEY, Lisa 186 49:56   - 17:00 66:56
19   MOLESWORTH, Tim 185 50:03   + 15:00 35:03
20   LAHOUD, George 184 50:05   + 12:00 38:05
21   DILUCCHIO, Lorri 183 50:08   + 14:30 35:38
22   VAN DYK, Lynda 182 50:10   - 08:15 58:25
23   WEBB, Paul 181 50:11   + 12:15 37:56
24   COX, Cathy 180 50:13   + 04:00 46:13
25   BURKE, Barry 100 50:17 Re-qualifying - 01:30 51:47
26   FOSTER, Julie 100 50:19 Re-qualifying + 06:15 44:04
27   SEXTON, Reg 179 50:21   - 08:15 58:36
28   FULFORD, Doug 178 50:25   + 01:00 49:25
29   DRISCOLL, Denise 177 50:27   + 05:30 44:57
30   KUUSK, Lilian 176 50:30   + 05:45 44:45
31   FARRELL, Tony 175 50:33   - 01:30 52:03
32   WHITWELL, Mark 174 50:36   + 15:30 35:06
33   PAPPAS, Steve 173 50:36   + 12:30 38:06
34   CHILD, John 172 50:39   + 09:00 41:39
35   AWAD, Rafic 171 50:44   - 12:30 63:14
36   HARRIS, Chris 170 52:01   + 01:30 50:31
37   MIFSUD, Stephen 100 52:13 Re-qualifying + 06:45 45:28
38   VINEBURG, Kay 169 52:17   - 05:15 57:32
39   HAMILL, Andrew 168 52:52   + 05:15 47:37
40   RANNARD, Bill 167 52:55   + 03:00 49:55
41   CARABELLO, Clarence 166 53:31   - 02:00 55:31
42   JONES, Ian 165 53:43   - 03:00 56:43
43   TIMSON, Chris 164 54:46   + 15:30 39:16
44   CRAINE, Geoff 163 55:54   - 10:00 65:54
45   FULFORD, Corinne 162 56:03   + 06:45 49:18
46   SIMPSON, Carl 161 56:36 Qualifier #2 + 01:00 55:36
47   DEAN, Ray 160 56:38   - 02:15 58:53
48   MAGGIOTTO, Vince 159 57:40   - 07:30 65:10
49   HERNADES, Julio 158 64:05   - 01:30 65:35
50   COX, Matthew   dnf   + 16:45  
                 
                 
  Fastest Male: Tim Molesworth 35:03
   
  Fastest Female: Stephanie Graves 42:47