Events‎ > ‎Handicap Races‎ > ‎10km handicap‎ > ‎

2009 February 10km handicap results

RESULTS - for 10k Handicap
   
FEBRUARY 2009   -   Run #6 of 2008/2009
                 
Western Districts Joggers and Harriers Handicap Series
No.   Name Points Clock Eligible for Award? Handicap Watch
    (Surname, Firstname)   Time No - exceed 2min, requalify     Time
1   WHITMORE, Alan 200 48:15 Award Winner + 00:00 48:15
2   TIMSON, Matthew 199 49:00 2nd / Qualifier #2 + 11:15 37:45
3   RANNARD, Bill 198 49:03 3rd + 00:00 49:03
4   SECKOLD, Colin 100 49:38 Qualifying - 02:00 51:38
5   FOSTER, Julie 197 49:48 Qualifier #3 + 06:00 43:48
6   DALTON, Gary 196 49:50 Qualifier #3 + 12:15 37:35
7   LAHOUD, George 195 49:53   + 11:15 38:38
8   FOLEY, Paul 194 50:11   - 05:00 55:11
9   VAN DYK, Lynda 100 50:18 Qualifying - 10:00 60:18
10   MITCHELL, Gary 193 50:24   + 03:45 46:39
11   MAGGIOTTO, Vince 192 50:27   - 07:00 57:27
12   WHITWELL, Mark 191 50:45   + 14:30 36:15
13   PAPPAS, Steve 190 50:47   + 12:45 38:02
14   DILUCCHIO, Lorri 189 50:48   + 14:45 36:03
15   JAFFE, David 188 50:49   + 01:30 49:19
16   AQUILINA, Raffaela 187 50:52   + 04:00 46:52
17   HARVEY, Thomas 100 50:53 Qualifying + 06:00 44:53
18   TIMSON, Chris 186 50:55 Qualifier #3 + 15:00 35:55
19   WEBB, Paul 185 51:00   + 11:45 39:15
20   FULFORD, Corinne 184 51:08   + 06:15 44:53
21   HURLEY-KING, Ana 183 51:12   - 10:30 61:42
22   HAMILL, Andrew 182 51:13   + 05:45 45:28
23   HERNADES, Julio 181 51:18   - 02:00 53:18
24   STOREY, John 180 51:19   + 01:00 50:19
25   CHILD, John 179 51:43   + 09:15 42:28
26   DI MICHIEL, Peter 178 51:51   + 02:00 49:51
27   MIFSUD, Stephen 177 52:25   + 06:45 45:40
28   STURTZ, James 176 53:17 Qualifier #3 + 04:00 49:17
29   REID, Greg 175 53:32   + 00:45 52:47
30   KILHAM, Mick 174 53:33   + 00:15 53:18
31   JONES, Ian 173 54:06   - 02:00 56:06
32   VINEBURG, Kay 172 54:15   - 04:15 58:30
33   COOPER, Norm 171 54:20   - 04:30 58:50
34   TRAPLA, Sarah 170 54:41 Qualifier #2 - 10:00 64:41
35   FARRELL, Tony 169 54:50   - 01:45 56:35
36   DEVI, Lalita 168 55:05   - 14:00 69:05
37   DIXON, Kevin 167 55:34   + 02:30 53:04
38   ELMS, Elwyn 166 56:25   + 04:15 52:10
39   AWAD, Rafik 165     - 10:30 67:00
40   FULFORD, Doug 164 56:49 - 03:00 59:49
41   CARABELLO, Clarence 163 58:48 - 00:30 59:18
42   SEXTON, Reg 162 61:58 - 15:30 77:28
43   DEAN, Ray 161 68:46 - 15:30 84:16
44   CRAINE, Geoff   dnf - 08:00  
                 
                 
  Fastest Male: Chris TIMSON 35:55
   
  Fastest Female: Julie FOSTER 43:48