Events‎ > ‎Handicap Races‎ > ‎10km handicap‎ > ‎

2009 August 10km handicap results

RESULTS - for 10k Handicap
   
AUGUST 2009   -   Run #12 of 2008/2009
                 
Western Districts Joggers and Harriers Handicap Series
No.   Name Points Clock Eligible for Award? Handicap Watch
    (Surname, Firstname)   Time No - exceed 2min, requalify     Time
               
1   ANTHONY, Michelle 100 48:16 Qualifying + 00:00 48:16
2   RICHARDS, Kathy 200 48:30 Qualifier #2 - 02:00 50:30
3   BURKE, Barry 199 48:36 Award Winner - 00:30 49:06
4   WHITMORE, Alan 198 48:41 2nd + 05:45 42:56
5   BARTLEY, Martin 100 48:48 Qualifying + 11:00 37:48
6   HAMILL, Andrew 197 48:55 3rd + 04:00 44:55
7   KUUSK, Lilian 196 49:04   + 05:30 43:34
8   JESSOP, Gina 100 49:08 Qualifying + 00:00 49:08
9   FULFORD, Doug 195 49:25   + 01:00 48:25
10   ELLISON, Robert 194 49:27   - 01:30 50:57
11   AQUILINA, Raffaela 193 49:30   + 05:30 44:00
12   JAFFE, David 192 49:31   + 01:45 47:46
13   STOREY, John 191 49:34   + 01:15 48:19
14   DI MICHIEL, Peter 190 49:41   + 02:45 46:56
15   MOLESWORTH, Tim 189 49:45   + 15:00 34:45
16   FOLEY, Paul 188 49:45   - 04:45 54:30
17   DEAN, Ray 187 49:46   - 02:30 52:16
18   DILUCCHIO, Lorri 186 49:48   + 14:30 35:18
19   FARRELL, Tony 185 50:03   - 00:45 50:48
20   HARRIS, Chris 184 50:04   + 01:15 48:49
21   PAPPAS, Steve 183 50:10   + 13:00 37:10
22   FOSTER, Julie 182 50:16   + 06:15 44:01
23   JOANNIDES, Desie 100 50:25 Qualifying + 00:00 50:25
24   CHILD, John 181 50:33   + 08:30 42:03
25   MITCHELL, Gary 180 50:35   + 06:30 44:05
26   DEVI, Lalita 179 50:37   - 11:30 62:07
27   HEYDEN, Andy 100 50:39 Re-qualifying + 14:50 35:49
28   TIMSON, Matthew 178 50:41   + 13:30 37:11
29   CUPITT, Bart 100 50:42 Qualifying + 09:45 40:57
30   SECKOLD, Colin 177 51:01   + 04:15 46:46
31   DRISCOLL, Bruce 176 51:12   + 09:45 41:27
32   RANNARD, Bill 175 51:18   + 02:45 48:33
33   TIMSON, Chris 174 51:19   + 15:15 36:04
34   WHITWELL, Mark 173 51:23   + 15:15 36:08
35   WEBB, Paul 172 51:31   + 12:45 38:46
36   SHEEHAN, Kevin 171 51:42 Qualifier #2 + 05:00 46:42
37   SHEEHAN, Mary 170 51:42 Qualifier #2 + 05:00 46:42
38   AWAD, Rafic 169 51:50   - 13:00 64:50
39   COX, Cathy 168 51:53   + 04:00 47:53
40   GRAVES, Stephanie 167 52:17   + 08:45 43:32
41   JONES, Ian 166 52:22   - 03:00 55:22
42   SEXTON, Reg 165 52:43   - 08:45 61:28
43   FULFORD, Corinne 164 53:02   + 06:30 46:32
44   CRAINE, Geoff 163 54:07   - 10:30 64:37
45   HERNADES, Julio 162 55:06   - 02:30 57:36
46   REID, Greg 100 55:28 Re-qualifying + 01:15 54:13
47   MAGGIOTTO, Vince 161 61:22   - 07:30 68:52
                 
                 
  Fastest Male: Tim Molesworth 34:45
   
  Fastest Female: Stephanie Graves 43:32