Events‎ > ‎Handicap Races‎ > ‎10km handicap‎ > ‎

2008 December 10km handicap results

RESULTS - for 10k Handicap
   
DECEMBER 2008   -   Run #4 of 2008/2009
                 
Western Districts Joggers and Harriers Handicap Series
                 
No.   Name Points Clock Eligible for Award? Handicap Watch
    (Surname, Firstname)   Time No - exceed 2min, requalify     Time
1   TIMSON, Matthew 100 48:18 Qualifying + 09:15 39:03
2   MIFSUD, Stephen 200 49:11 Award Winner + 05:00 44:11
3   FULFORD, Corrine 199 49:22 2nd + 05:45 43:37
4   DALTON, Gary 100 49:23 Qualifying + 06:00 43:23
5   HEYDEN, Andy 198 50:11 3rd + 14:00 36:11
6   CHILD, John 197 50:13 + 08:00 42:13
7   MOLESWORTH, Tim 196 50:17 Qualifer #3 + 14:45 35:32
8   WEBB, Paul 195 50:21   + 12:00 38:21
9   MAGGIOTTO, Vince 194 50:22   - 07:15 57:37
10   ANTHONY, Thalia 193 50:26 Qualifer #3 + 01:00 49:26
11   WHITWELL, Mark 192 50:34 + 15:00 35:34
12   KUUSK, Lilian 191 50:53 Qualifer #3 + 01:30 49:23
13   TIMSON, Chris 190 50:56 Qualifer #2 + 15:00 35:56
14   HEHIR, Michael 100 51:02 Qualifying + 03:00 48:02
15   FOSTER, Julie 189 51:04 Qualifer #2 + 06:00 45:04
16   DILUCCHIO, Lorri 188 51:07   + 14:45 36:22
17   AQUILINA, Raffaela 187 51:16 + 04:15 47:01
18   HARRIS, Chris 186 51:20   + 00:00 51:20
19   LAHOUD, George 100 51:30 Re-qualifying + 12:00 39:30
20   HERNADES, Julio 185 51:46 - 02:15 54:01
21   PAPPAS, Steve 184 51:56   + 12:30 39:26
22   ELMS, Elwyn 183 52:01   + 04:30 47:31
23   PATTISON, Narayan 100 52:10 Qualifying + 00:00 52:10
24   DEAN, Ray 182 52:13   - 02:45 54:58
25   COX, Matthew 181 52:19   + 16:00 36:19
26   CRAINE, Geoff 180 52:19   - 07:45 60:04
27   STOREY, John 179 52:35   + 01:30 51:05
28   ELLISON, Robert 178 52:45   - 02:15 55:00
29   SEXTON, Reg 177 52:48   - 14:45 67:33
30   KILHAM, Mick 176 52:50   + 01:00 51:50
31   FOLEY, Paul 175 52:53   - 04:15 57:08
32   VINEBURG, Kay 174 53:13   - 03:30 56:43
33   DI MICHIEL, Peter 173 53:28   + 01:45 51:43
34   SEXTON, Chris 100 53:53 Qualifying + 12:00 41:53
35   DRISCOLL, Denise 172 54:21   + 05:00 49:21
36   FARRELL, Tony 171 54:38   - 01:45 56:23
37   HURLEY-KING, Ana 100 54:55 Re-qualifying - 10:00 64:55
38   DEVI, Lalita 170 55:45   - 13:30 69:15
39   BURKE, Barry 169 56:29   + 00:15 56:14
40   REID, Greg 168 56:45   + 00:45 56:00
41   HAMILL, Andrew 167 57:14   + 05:45 51:29
42   AWAD, Rafik 166 57:40 Qualifer #3 - 09:30 67:10
43   DIXON, Kevin 165 59:21   + 03:00 56:21
44   CARABELLO, Clarence 164 59:29   - 00:15 59:44
45   ANTHONY, Mark 163 60:12 Qualifer #3 + 04:30 55:42
46   ATKINS, Alan 162 62:51 Qualifer #2 + 00:00 62:51
47   MORO, Maurice 161 64:00   - 01:30 65:30
48   FULFORD, Doug   dnf   - 02:00  
49   COOPER, Norm   dnf   - 04:30  
50   GILLESPIE, Nola   dnf   - 26:00  
                 
                 
  Fastest Male: Tim Molesworth 35:32
   
  Fastest Female: Corrine Fulford 43:37